VIS Vetrex Ideal Softline


Konstrukcja: jednoramowa
Profile: VEKA, trzykomorowe
Materiał: kształtowniki z wysokoudarowego PVC w klasie "A” z wzmocnieniami zamkniętymi w profilu ramy

Wykończenie powierzchni: profile białe
Szyby: standardowo pakiety szybowe Top Glas Ultra U=1,0 z ciepłochronną stalową ramką
Szprosy: konstrukcyjne, międzyszybowe, naklejane
Okucia: ROTO NT - standardowe wyposażenie : dwa zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu lub blokada błędnego położenia klamki, mikrowentylacja
Uszczelki: przylgowe z EPDM
Cechy charakterystyczne: Przede wszystkim dobra, znana i ceniona przez użytkowników sprawdzona konstrukcja. Użyte dobre materiały zapewniają niezawodność działania oraz komfort dla domowników we wszelkich warunkach. Wszystkie okna są wyposażone w dwa zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu lub blokadę błędnego położenia klamki.

Dodatkowo stosujemy wzmocnienia zamknięte w profilu ramy. Dzięki temu konstrukcje są bardzo mocne i mogą być montowane na dyble. W ten sposób mamy pewność, że okna są mocno osadzone i posiadają bardzo dobrą statykę, co przekłada się na ich prawidłowe funkcjonowanie.

W trosce o Państwa oszczędności standardowo stosujemy pakiety szybowe Top Glas Ultra U=1,0 z ciepłochronną stalową ramką. Dzięki temu nasze okna w standardzie są kilkanaście procent "cieplejsze" od produktów konkurencji.

Komu zatem można polecić okna z serii Vetrex Ideal Softline?
Przede wszystkim osobom, które szukają okien dobrej jakości, ale za niewygórowaną cenę. Okna z tej serii również zainteresują osoby o ponad normatywnych wymaganiach, z uwagi na bardzo rozbudowany system. Dzięki temu spełniają wszystkie potrzeby stawiane budynkom jednorodzinnym , aż po duże obiekty budowlane.

Dodatkowym atutem jest możliwość doposażenia okien w okucia i szyby antywłamaniowe oraz wiele innych dodatkowych rozwiązań.

Ta seria okien dostępna jest tylko w białym kolorze.


VIP Vetrex Ideal Perfectline


Konstrukcja: jednoramowa
Profile: VEKA, pięciokomorowe
Materiał: kształtowniki z wysokoudarowego PVC w klasie ”A” z wzmocnieniami zamkniętymi w profilu ramy
Wykończenie: powierzchni: profile dostępne w pełnej gamie kolorów i oklein drewnopodobnych
Szyby: standardowo pakiety szybowe Top Glas Ultra U=1,0 z ciepłochronną stalową ramką

Szprosy: konstrukcyjne, międzyszybowe, naklejane
Okucia: ROTO NT - standardowe wyposażenie : dwa zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu lub blokada błędnego położenia klamki, mikrowentylacja
Uszczelki: przylgowe z EPDM

Cechy charakterystyczne: Przy wykorzystaniu wszystkich atutów VIS ulepszono system o większą głębokość zabudowy oraz ilość komór. Dzięki temu wzrosły wszystkie parametry techniczne gotowych okien, nie mających sobie równych u konkurencji. Podwyższony standard wyposażenia czyni je bardzo przyjaznymi w użytkowaniu.

Okna VIP skutecznie ograniczą straty ciepła w budynku co pozwoli zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Produkty z tej serii spełniają najbardziej rygorystyczne normy energetyczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz zapewniają skuteczne tłumienie hałasu. Są to warunki dobrego samopoczucia i zdrowia mieszkańców.

Komu zatem można polecić okna z serii VIP?
To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich , którzy cenią ciepło i ciszę domowego ogniska. Ma praktyczne zastosowanie w każdym rodzaju budownictwa. Prosta linia na pewno zadowoli osoby ceniące sobie klasyczne rozwiązania. Kształt profili pozwala na bezpieczne wkomponowanie się do wnętrza pomieszczenia nie zakłócając dotychczasowego ładu i porządku.

Perfekcyjnie dobrane materiały i wyposażenie czynią z tych okien produkt najwyższej klasy. Ta seria to najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości

Ta seria okien jest dostępna w pełnej gamie kolorów i oklein drewno podobnych.


VIPZ Vetrex Ideal Perfectline Zaokrąglony


Konstrukcja: jednoramowa
Profile: VEKA, pięciokomorowe zaokrąglone
Materiał: kształtowniki z wysokoudarowego PVC w klasie "A” z wzmocnieniami zamkniętymi w profilu ramy
Wykończenie powierzchni: profile dostępne w pełnej gamie kolorów i oklein drewnopodobnych
Szyby: standardowo pakiety szybowe Top Glas Ultra U=1,0 z ciepłochronną stalową ramką

Szprosy: konstrukcyjne, międzyszybowe, naklejane
Okucia: ROTO NT - standardowe wyposażenie : dwa zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu lub blokada błędnego położenia klamki, mikrowentylacja
Uszczelki: przylgowe z EPDM

Cechy charakterystyczne: Zaokrąglona linia profili nadaje tym oknom, niepowtarzalnego wyglądu. Posiadają również sprawdzoną, bardzo mocną konstrukcję wzmocnień stalowych, czyniąc z nich okna o najwyższych walorach bezpieczeństwa i zapewniając wieloletnie prawidłowe funkcjonowanie.

Nie zapomnieliśmy również o wyposażeniu tej serii w takie elementy jak : okucia antywyważeniowe, dobrze opracowany mechanizm stopniowania uchyłu, mikrowentylację, oraz pakiet szybowy Top Glas Ultra U=1,0 z zastosowaniem ciepłochronnej stalowej ramki.

To wszystko i wiele innych dodatków otrzymasz w standardzie.
Seria VIPZ to prawdziwy "AS" w naszej ofercie. Wykorzystano tu najnowsze zdobycze myśli technicznej, co w połączeniu z zaokrąglonym kształtem czyni je niezwykle nowoczesnymi.

Komu zatem można polecić okna z serii VIPZ ?

Na pewno osobom z ponad przeciętnymi wymaganiami co do jakości i estetyki. Będzie to doskonały wybór do domów jednorodzinnych lub nowoczesnych apartamentów.
Okna z tej serii posiadają nieskończone możliwości, jeśli szukamy rozwiązań poprawiających funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowników.
Dodatkowo szeroka gama kolorów i oklein drewno podobnych daje możliwość zaspokojenia każdego gustu oraz wkomponowanie się w każdą elewację i pomieszczenie.


Jakość i marka poparta nowoczesną technlogią Twoją najlepszą gwarancją.


Zdecydowana większość stolarki PVC w Polsce produkowana jest na tzw. "odchudzonych" profilach klasy "B" o obniżonych parametrach jakościowych.
Niestety powszechną praktyką w Polsce stało się sprzedawanie pod nazwą znanych zachodnich marek ekonomicznych rozwiązań klasy "B". W celu uzyskania jeszcze większych oszczędności posunięto się również do "odchudzenia" stalowych wzmocnień. Efektem tego jest produkt bardzo niskiej jakości.
Dowodem na to są ostatnie losowe badania przeprowadzone przez Związek Producentów Dostawców i Dystrybutorów - Polskie Okna i Drzwi. Aż 70 % badanych okien nie przeszło podstawowych testów i wykluczyło takie okna z dopuszczenia do użytku.
Jedna z nielicznych firm w Polsce produkuje okna w klasie profili "A". Oznacza to, że okna spełniają najwyższe parametry techniczne, wymagane nie tylko w Polsce ale i w Europie Zachodniej.

Dowodem tego jest uzyskanie prestiżowego certyfikatu jakości Q-Zert niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej w Rosenheim oraz posiadanie przez VEKA Polska znaku jakości RAL. Oznacza to, że jakość, grubość ścianek i wytrzymałość profili jest identyczna jak dla wymogów w krajach Europy Zachodniej.


Radzimy, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie stolarki PVC, żądali Państwo od sprzedawcy rzetelnej i wyczerpującej informacji o klasie i jakości okien.
Brak odpowiednich certyfikatów oznacza, że okna są klasy "B" a tym samym zdecydowanie gorszej jakości.

Pamiętaj ! Jest to jedyny sposób aby uchronić się przed zakupem niewłaściwej dla zastosowań w budownictwie mieszkalnym stolarki PVC.
Może się okazać , że reklamowane okna znanej firmy za rewelacyjną cenę okażą się "super bublem", które pomimo "super marki" nie będą spełniały podstawowych norm stawianych dla stolarki budowlanej.

Wszystkie serie okien to efekt owocnej współpracy naszej firmy z wiodącymi koncernami takimi jak VEKA, Roto oraz Press-Glas. Wysoka jakość produktów oferowanych przez firmę WIP-ARCOM jest naszym celem nr 1, celem, któremu podporządkowaliśmy wszystkie nasze działania w ostatnich latach. "Przede wszystkim jakość, jakość bez cienia kompromisu". To hasło przyświecające rozwojowi naszej firmy. Bezwzględna kontrola naszych produktów, laboratoryjne testy w ekstremalnych warunkach i natychmiastowa reakcja na usterki wystawiają świadectwo najwyższej jakości wyrobów oraz obsługi naszych klientów na całym świecie.
To z dbałości o naszych klientów pragnąc by mogli spokojnie cieszyć się radością użytkowania naszych okien, dążymy do tego aby nasza stolarka była absolutnie pewna i niezawodna. Kto jeszcze spośród producentów stolarki okiennej oferowanych na naszym rynku jest na tyle pewien jakości swoich wyrobów ? To pytanie jest szczególnie ważne dzisiaj, gdy w pogoni za zyskiem nawet najbardziej znane firmy rezygnują z jakości swoich produktów, byle tylko sprzedawać taniej. Zaufanie Klientów zdobyć jest bardzo trudno, jeszcze trudniej utrzymać przez długi czas. Dlatego nasz firma przez ostatnie lata jest niekwestionowanym liderem w wyznaczaniu wysokich standardów jakościowych dla produkowanej stolarki okiennej PVC w Polsce. Jednocześnie jest postrzegany jako kreator najnowszych rozwiązań technologicznych wdrażając je jako standard wyposażenia w swoich wyrobach.

Potwierdzeniem tego jest standardowe wyposażenie serii okien VIS, VIP, VIPZ w funkcję mikrowentylacji. W ten sposób zapewniamy użytkownikom dostęp świeżego powietrza nienarażając ich na zimno. Dla jeszcze bardziej efektywnego przewietrzania mieszkania wzbogaciliśmy nasze okna o mechanizm regulacji uchyłu. Rozwiązanie to umożliwia dopasowanie rozszczelnienia okna do panujących warunków atmosferycznych. Dostęp świeżego powietrza jest bardzo ważnym elementem gwarantującym dobre zdrowie i samopoczucie. Wszystkie duże okna wzbogacamy o mechanizm błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania i trwałość okucia.


Okna PVC mają opinię bardzo łatwych przeszkód dla złodziei, dla lepszego zabezpieczenia antywłamaniowego swoich okien. W wyniku tego każde wyprodukowane okno w wersji VIS, VIP, VIPZ posiada dwa zaczepy antywyważeniowe w skrzydle. Zwłaszcza to rozwiązanie doceniło już wiele tysięcy Klientów, którzy uniknęli utraty majątku a nawet bezpośredniego starcia ze złodziejem.

Dobre okna muszą izolować tak by w domu było przyjemnie zarówno podczas największych upałów jak i siarczystych mrozów. Nasza firma również nie zapomniała o tym tak ważnym elemencie, mającym bardzo istotny wpływ na straty ciepła i komfort mieszkańców. W tym celu stosujemy pakiety szybowe Top Glas-Ultra U=1,0 doposażone w stalową ramkę dystansową co przekłada się na 4-krotnie lepsze właściwości termoizolacyjne od rozwiązań powszechnie stosowanych na rynku. Nasze nowoczesne okna już w wersji podstawowej mają specjalne stalowe zbrojenie w skrzydłach i ościeżnicach o niespotykanej dotąd na rynku wytrzymałości. Jest to najważniejszy element gwarantujący długoletnie, niezawodne działanie okien.

Dzięki naszym oknom odkryją Państwo zalety komfortu i bezpieczeństwa. Nasza oferta handlowa jest skierowana w myśl podstawowej zasady - "bezkompromisowa jakość za rozsądną cenę".